O nás

Professional Deformation se řadí mezi acoustic-rockové kapely v České republice. Každý z nás se v hudební sféře pohybuje už poměrně dlouhou dobu a prošel si mnoha kapelami a styly – od bluegrassu po jazz, folk nebo rockabilly.

Můžete nás vidět a slyšet v klubech i na festivalech po celé ČR, Dánsku, Švédsku, Francii i Slovensku. Na repertoáru máme svižné originální skladby, zpívané i instrumentální, lyrické písně, čtyřhlasý sbor i balady. Většina písní je v angličtině, ale na programu jsou i původní skladby české. Jako hosty jste s námi mohli slyšet například Ondřeje Rumla, Janu Koubkovou nebo Irenu Budweiserovou.

V roce 2019 jsme vydali debutové EP – ONE WAY RIDER a natočili videoklip k titulní písni One way rider, který můžete shlédnout mimo jiné také na stránce Audio & video. Tento rok pro nás byl obecně mimořádně úspěšný – podařilo se nám získat 1. místo v mezinárodní hudební soutěži ve Francii (La Roche sur Foron), kde jsme zvítězili v konkurenci dalších 68 skupin z celé Evropy. Díky tomuto vítězství jsme měli v roce 2020 reprezentovat českou a evropskou scénu v USA. K tomu však bohužel zatím, vzhledem k situaci „Covid“ nedošlo.

Jakub Racek

Kytara, zpěv

Jakub byl Bluegrassovou asociací ČR již 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal titul „Best European Guitarist“ na soutěži bluegrassových skupin ve Vídni,
kterou pořádala americká SPGMA. Spolupracoval s mnoha významnými hudebníky
v Čechách i v zahraničí, například s R. Rexem (USA), Liz Mayer (USA), Jimmie Bozemanem (USA), Pavlínou Jíšovou, R. Zenklem, Mariem Bihárim, Pavlem Bobkem, Honzou Vančurou, Irenou Budweiserovou , skupinou Monogram CZ, Nugget AT atd.
V roce 2004 vyučoval na kytarové dílně v Louisville KY, USA. 

Radek Vaňkát

dobro, zpěv

Radek je vyhledávaným hráčem na dobro a lap steel. V roce 2009 a 2011 byl vyhlášen BAČR dobristou roku. Spolupracoval s mnoha muzikanty, například s Vabank Unit CZ, Spruce Pine NL, P.R.S.T. CZ, Eliška Ptáčková Band CZ. V roce 2005 vyučoval hru
na dobro na New York University Prague.

 

KAREL WASKA

kontrabas, zpěv

Karlovy hudební zájmy se klenou od chodského folklóru, přes vážnou hudbu, folk apalačských hor a rokenrol, až k bebopu a alternativnímu jazzu. Kromě studia Konzervatoře J. Ježka a hudební fakulty Northern Iillinois University (NIU Philharmonic Orchestra pod vedením dirigentky Lucia Matos a NIU Jazz Ensemble pod vedením Ronalda Cartera), jeho hudební minulost čítá skupiny Truman‘ s Ridge (Chicago style bluegrass) a the Ian Letts Have Sextet (jazz). Aktuálně  působí také v kapele Thea & Coming Out zpěvačky a skladatelky Terezy Staňkové (blues a chanson). S P.D. hraje
od roku 2020.

 

Jaromír Jahoda

banjo

 

Jaromír byl v anketě České bluegrassové asociace oceněn v kategorii Banjista roku. Spolupracoval s umělci jako je Liz Mayer, skupinami Chris Jones and The Night Drivers (USA), Fešáci, Noví Zelenáči, Modrotisk (CZ). Jako studiový hráč se podílí na mnoha albech hudebníků jako je skupina The Cell či Bratři Nedvědové (CZ). Je také členem skupin Monogram (CZ) a Nugget (AT), se kterou absolvoval několik turné po USA.

Zdeněk Jahoda

mandolína, zpěv

 

Zdeněk byl v anketě České bluegrassové asociace několikrát oceněn v kategorii Mandolinista roku. V roce 1998 získal titul Nejlepší mandolinista v soutěži Bluegrass Music Awards americké SPBGMA. Spolupracoval s hudebníky jako je Bill Keith, Chris Jones (USA), skupinou Blanket (CZ) a Fragment (SK), se kterou vystupoval i v nashvillské Grand Ole Opry. Je vyhledávaným studiovým hráčem, nahrával s Petrem Spáleným, Danielem Landou, Danielem Hůlkou, Jitkou Molavcovou. V roce 2022 získal 4. místo v kategorii Mandolína na soutěži ve Winfield Kansas (USA).